Koszt zakupu blachy i ułożenia

Ceny blach są bardzo zróżnicowane i zależą nie tylko od typu blachy ale także ilości zamówionych przez nas arkuszy. Sprzedawcy mają nam do zaoferowania setki o ile nie tysiące różnych rodzai blach płaskich, falowanych czy blacho-dachówek. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złoty za arkusz. Przy zakupie powinniśmy jednak zwrócić uwagę na materiał z którego blacha została wykonana oraz cenę.
Przy planowaniu zmiany dachu, bądź postawienia go na naszym domu po raz pierwszy powinniśmy wziąć pod uwagę konstrukcje samego dachu. Co to oznacza? Nie każda z blach dobrze się sprawdzi na naszej konstrukcji. Bardziej wymagające plany budowy będą wymagały odpowiednich materiałów.
Koszt związany z ułożeniem dachu jest niejedno znaczny. Wszystko zależy od firmy która może liczyć zarówno za metr kwadratowy jak i za stawkę godzinową. Przy wycenianiu kosztów pokrycia dachu musimy wziąć pod uwagę jak bardzo skomplikowany jest nasz dach. Wiadomym jest, że im prostsza konstrukcja tym mniejsze koszty poniesiemy.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit