Kredyty dla zadłużonych z komornikiem – ostatnia deska ratunku?

Postępowanie komornicze nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kolejnego kredytu. Oczywiście należy być przy tym ostrożnym, aby nie wpaść w pętlę zadłużeniową; ponadto należy wystrzegać się oszustów pożyczkowych, ale nie zmieni to faktu, że możliwość zaciągnięcia kredytu w powyższej sytuacji istnieje.

Kredyty dla zadłużonych z komornikiem są różne – jedne mają stuzłotowy próg minimalny, inne dwu i pół tysięczny; jedne trzeba spłacić po miesiącu, inne można spłacić nawet po dwóch-trzech latach; jedne są możliwe do zaciągnięcia przez Internet, inne wymagają osobistej wizyty w firmie pożyczkowej. Innymi słowy: rynek kredytów dla zadłużonych jest na tyle różnorodny, że po prostu nie można wybrać oferty bez uprzedniej analizy innych, konkurencyjnych.

Uwaga: kredyty dla zadłużonych z komornikiem nie są kredytami, które może otrzymać każdy. Szczególnie ważny jest tu stały dochód potwierdzający możliwość realizowania opłat ratalnych – bez tego trudno liczyć na pożyczkę. Poza tym ww. kredyty bywają wysoko oprocentowane, dlatego i z tego powodu firmy pożyczkowe wymagają poświadczenia stałego dochodu (dość zresztą powiedzieć, że np. za kredyt pięciotysięczny będziemy musieli oddać ok. sześciu i pół tysiąca złotych).

Podsumowując: ww. kredyty są atrakcją usługą dla wszystkich, wobec których prowadzone jest postępowanie komornicze, ale po pierwsze – należy wybierać tylko te najlepsze (tj. dostosowane do naszych potrzeb, bezpieczne i uczciwe) oferty, a po drugie – należy upewnić się, czy w naszej sytuacji takowy kredyt można w ogóle zaciągnąć.