Ubezpieczenie samochodu i związane z tym koszty to jeden z najmniej lubianych przez kierowców aspektów posiadania auta. Wyższe z roku na rok opłaty potrafią być poważnym obciążeniem domowego budżetu. Często zdarza się, że właściciele aut rezygnują z nieobowiązkowych ubezpieczeń, a ograniczają się do obowiązkowego OC.
Aby zapłacić jak najmniej za jak najbardziej korzystne warunki ubezpieczenia, warto sprawdzić stawki firm ubezpieczeniowych ponieważ znacznie różnią się one między sobą. Jako że na rynku polskim działa kilkadziesiąt firm oferujących OC i AC, zapoznawanie się z ich ofertą jedna po drugiej byłoby zbyt czasochłonne.
Wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z narzędzia takiego jak Rankomat porównywarka OC AC. To po prostu nic innego jak internetowa porównywarka ubezpieczeń. Po wpisaniu danych osobistych, parametrów auta i historii ubezpieczenia Rankomat wyliczy stawki u każdego ubezpieczyciela. Jedyne co nam pozostaje to wybrać najtańszego z nich i opłacić składkę. Daje nam to oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.