Szacuje się, że ponad dwa miliony Polaków pracuje obecnie poza granicami kraju. Jak każdy mieszkaniec, nasi rodacy płacą tam podatki. Jeśli pracowaliśmy za granicą i decydujemy się na powrót do Polski, warto rozliczyć podatek zapłacony za granicą. Jako że zarobki na emigracji są wysokie, kwoty płaconych tam podatków też są spore. Po przeliczeniu na złotówki, kwota zwróconego podatku może stanowić spory zastrzyk finansowy.
Jeśli decydujemy się na rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy, a nie mamy doświadczenia w księgowości ani w prawie podatkowym, warto wykonanie rozliczenia zlecić specjalistycznej firmie. Zyskujemy wtedy gwarancję, że dokona tego fachowiec i będzie to zrobione prawidłowo. Otrzymamy nie tylko całą należną nam kwotę, ale mamy pewność, że urząd skarbowy nie zakwestionuje rozliczenia.
Próbując rozliczyć się samodzielnie, łatwo o pomyłkę, choćby przy przeliczaniu obcej waluty na złotówki, czy też zastosowaniu odpowiednich stawek podatkowych. Inna kwestia to wciąż zmieniające się przepisy podatkowe.
Wobec powyższego, sprawy podatkowe warto zlecić specjalistom.