W naszych domach, wśród zbieranych od lat staroci, znajduje się często wiele cennych przedmiotów. Mogą to być stare meble, książki czy biżuteria. Często obok nich zalegają inne wartościowe przedmioty, a mianowicie stare monety. Zbierane były przez naszych ojców czy dziadków, nierzadko dziedziczone z pokolenia na pokolenie, często nawet bez świadomości, jak cenne mogą się okazać.
Warto przejrzeć szuflady czy szafki. Jeśli znajdujące się tam monety nie mają dla wartości emocjonalnej, ani nie zajmujemy się numizmatyką, warto takie zbiory spieniężyć.
Ze znalezieniem nabywców nie powinniśmy mieć problemów. Jeśli chodzi o skup monet Wałbrzych nie jest tu wyjątkiem. Warto udać się do skupu. Dokonamy tam fachowej wyceny. Jeśli uznamy, że oferowana cena jest dobra, możemy natychmiast dokonać transakcji. Za nasze monety otrzymamy gotówkę. To często lepsze wyjście, niż długoletnie trzymanie monet w domu. Często zdarza się bowiem, że takie zbiory giną, a nawet mogą być przez pomyłkę wyrzucone jako uznane za mało wartościowe. Warto więc zawczasu sprawdzić ich realną wartość.