Gdzie mają zastosowanie odwijaki

O tym urządzeniu każdy na pewno słyszał. Zresztą każdy z odwijakami ma na co dzień styczność. Najprostsze jego modele są obecne w naszych domach. Jest nim na przykład dozownik do papieru toaletowego, ręczników kuchennych, czy też dyspensery do biurowej taśmy klejącej. Te są niewielkich rozmiarów, lekkie, wykonane zazwyczaj w całości z plastiku.
Większymi urządzeniami, ale nadal o prostej budowie są te, których używa się przy pakowaniu – odwijaki do taśmy klejącej pakowej mające zastosowanie w halach produkcyjnych, magazynach czy firmach wysyłkowych.
Na placach budowy znajdziemy model pozwalający na pracę z takimi materiałami jak: kable, druty czy rury do tzw. „podłogówki”. Te z kolei są już większe, o solidnej, ale lekkiej konstrukcji stalowo – aluminiowej.
Największymi oraz najbardziej zmechanizowanymi modelami tego urządzenia są te używane w różnych gałęziach przemysłu np. włókienniczym czy poligraficznym. Są one zazwyczaj w pełni zautomatyzowane, skomputeryzowane oraz przystosowane do współpracy z innymi urządzeniami.

tagi kluczowe: Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki w ofercie BTC maszyny, żarówka spaleniowa, krzem bezpostaciowy