Mity i fakty na temat pluskiew

Każdy z nas słyszał opowieści swoich znajomych lub znajomych znajomych dotyczące pluskiew, a być może nawet i sami mieliśmy styczność z tematem. W każdym bądź razie wiemy jednak, że są to intruzi napawający nas obrzydzeniem. Nie dość, że zagnieżdżają się w każdym zakamarku, to jeszcze pija naszą krew!

Mimo powszechności ich występowania nie wiemy do końca, co robią, jak się zachowują i co je odstrasza. Powszechna jest między innymi opinia, że kąsając nas, roznoszą różnego rodzaju choroby zakaźne. Nie jest to prawdą, a jedynymi problemami zdrowotnymi z nimi związanymi jest reakcja alergiczna po ich ukąszeniach. Pluskwy nie chowają się też przed światłem. Nie boją się one również octu. Panuje też powszechne przekonanie, że stworzenia te poruszają się, skacząc. Intruzi ci otoczeni są licznymi mitami. Bez względu na różne opinie, wszyscy wiedzą, że likwidacja pluskiew powinna mieć miejsce natychmiast po ich pojawieniu się, gdyż dezorganizuje ono nasze życie, a gdy w domu znajdują się dzieci, trzeba działać ekspresowo, gdyż będą całe pogryzione.

tag: Likwidacja pluskwy Bukowina Tatrzańska, plutoniczne skały, rehabilitacja holistyczna Białystok, Alufelgi Szczecin Prawobrzeże