Pożyczka z komornikiem – na pilne potrzeby osób zadłużonych

O tym, że pilne wydatki, zwłaszcza te niezaplanowane, nie czekają na specjalną okazję, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. To właśnie wtedy przydaje się pożyczka, która będzie udzielona w krótkim czasie, aby można było dokonać pilnego remontu czy zakupu. Jednak nie wszystkie osoby mogą korzystać z pożyczek gotówkowych, udzielanych przez banki.

Takiej możliwości nie posiadają osoby zadłużone, które mają na swoich rachunkach zajęcia komornicze. Nadmierne zadłużenie czy brak regularnej spłaty poprzednich zadłużeń, który doprowadził do pojawienia się komornika, jest powodem, dla którego bank odmówi takiemu klientowi pożyczki. Jednak istnieje pożyczka z komornikiem, której udzielają firmy pożyczkowe. W tym przypadku ważna jest spłata zaciągniętego zobowiązania, natomiast dla firmy pożyczkowej zdecydowanie mniejsze znaczenie ma fakt, że klient musi regulować jakieś zobowiązania względem komornika.

Pożyczka z komornikiem może być udzielona w ciągu kilkunastu minut. Dokładnie tyle czasu potrzeba, aby pozytywnie rozpatrzeć wniosek o udzielenie pożyczki, jaki klient wypełnia online o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku pożyczek, które zaciąga się z powodów różnych zdarzeń losowych. Równie szybko takie zobowiązanie jest uruchamiane – zazwyczaj pożyczkobiorca może korzystać z udostępnionych środków już następnego dnia roboczego.

Obecność komornika niewiele zmienia z punktu widzenia firmy pożyczkowej, która udzielając pożyczki bierze pod uwagę ryzyko opóźnienia w spłacie pożyczki.