Otwarcie biura rachunkowego nie jest niczym skomplikowanym. Otwarcie tej działalności przebiega tak jak każdej innej. Wystarczy, że posiadamy wykształcenie, które pozwala na obsługę księgową i możemy działać na rynku.
Rzeczywistość jednak szybko weryfikuje to, że nie jest tak kolorowo jak nam się wydawało i jak na początku zakładaliśmy. Przede wszystkim najważniejsi są klienci, czyli firmy, przedsiębiorcy, którzy będą z naszych usług korzystali. Trzeba ich jakoś znaleźć i przyciągnąć do siebie. Musimy ich zachęcić do tego, aby zdecydowali się na nasze usługi, a nie naszej konkurencji. Nie jest to takie proste. Tym bardziej jeśli prowadzimy działalność w mieście takim jak Wrocław.
Biuro rachunkowe Wrocław będzie cieszyło się zainteresowaniem, ponieważ jest to wielkie miasto. Trzeba jednak pamiętać o konkurencji, która nie śpi i czuwa. Zainteresowanie usługami księgowymi choć wielkie, to niektóre mniejsze biura rachunkowe również w tym mieście padają i są likwidowane. Trzeba wziąć to pod uwagę, zanim podejmiemy decyzję o otworzeniu własnej działalności.