Okazuje się, że copywriterka to idealna praca dla dziewczyn i młodych mam. Dlaczego? Otóż może nie jest to zajęcie zbyt opłacalne, ale łatwo taką pracę zdobyć, jest przyjemna, no i… można wykonywać ją w zaciszu domowym na komputerze. Jest to istotne np. gdy masz małe dziecko.

Copywriterka to idealna praca dla dziewczyn, które chcą poświęcić się wychowaniu dziecka a jednocześnie realizować się zawodowo, no i zarobić parę groszy. Oferty pracy można znaleźć przez internet. Zawód copywriterki polega np. na pisaniu tekstów pozycjonujących dla agencji interaktywnych (seo copywriterka). Wiadomo, że aby wypozycjonować daną stronę, trzeba dodawać do serwisów preesel page teksty pozycjonujące. Pisanie seo tekstów ze słowami kluczowymi – to zadanie dla dziewczyn seo copywriterek. Takie teksty zwykle mają długość 1500, 2000 tyś znaków. Rozsądna kwota to 2,5 zł, 3 zł za 1000 znaków. Oczywiście są pracodawcy, którzy proponują znacznie niższą stawkę, ale nie warto godzić się na tak niskie stawki. Lepiej po prostu poszukać innej oferty.

Praca dla dziewczyn copywriterek oczywiście nie musi polegać tylko na pisaniu seo tekstów. Można np. wymyślać hasła reklamowe w agencji interaktywnej. Wymaga to zdecydowanie większej kreatywności, ale jest to zajęcie lepiej płatne. Młoda mama może też zajmować się namingiem – czyli wymyślaniem nazw firm.

Inną pracą dla dziewczyn i młodych mam jest praca dziennikarki internetowej. Ofertę pracy można również znaleźć w sieci, oferując swoje usługi dziennikarskie któremuś z portali. Artykuły do portali i na strony firmowe są lepiej płatne niż teksty pozycjonujące.

Zanim jednak zostaniesz copywriterką lub dziennikarką internetową, powinnaś wiedzieć jak pisać ciekawe artykuły. Dobry tekst potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika i pomaga zyskać uznanie w jego oczach.

A oto pierwsza rada dla dziewczyn copywriterek: pisząc ciekawy tekst zwróć uwagę na pierwsze zdanie. Powinno być ono ciekawe i warto aby informowało o ciekawej rzeczy, o której czytelnik nie ma pojęcia. To na pewno zachęci go do dalszego czytania. Zaciekawić czytelnika może też konflikt lub historia prosto z życia – a najlepiej z życia grupy docelowej, czyli grupy, do której adresowany jest artykuł.

Na koniec jeszcze jedna ważna rada dla dziewczyn pragnących zarabiać w domu na pisaniu artykułów: wśród dziennikarzy znany jest pewna sztuczka o nazwie zagainik effect. Polega ona na budowaniu napięcia. Na początku artykułu możesz na przykład zapowiedzieć jego kolejne elementy lub zapowiedzieć ciekawą historię.