Ekonomia globalna – ciekawy kierunek studiów

Zbliża się czas matur oraz podjęcia decyzji, na jakie studia aplikować. Wybór jest naprawdę ogromny, a uczelnie prześcigają się w oferowaniu kandydatom coraz ciekawszych propozycji. Jednym z bardziej interesujących kierunków w Polsce jest ekonomia globalna.

Na tym kierunku studenci otrzymują solidną dawkę ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajmują się także procesami transformacji gospodarczej, integracją gospodarczą, rynkami gospodarczymi poszczególnych regionów świata czy zarządzaniem przedsiębiorstwami. Przyszły absolwent dowie się, jak zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji samorządowej czy też w instytucjach finansowych.

Jeżeli Twoje zainteresowania obracają się w okół ekonomii, gospodarki, biznesu, geografii czy nauk społecznych, geografia globalna jest kierunkiem, który z pewnością warto w Twoim przypadku rozważyć. Być może właśnie nabyte tam umiejętności wskażą Ci dalszą życiową drogę i ścieżkę kariery zawodowej, w której osiągniesz sukces.