Rozbity ekran – zmora posiadaczy telefonów

Wraz z rozwojem techniki, telefony komórkowe stały się podstawowym narzędziem naszego życia. Każdy z nas ma w kieszeni telefon, który pełni rozmaite funkcje. Oprócz tradycyjnego dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych, daje nam dostęp do internetu i umożliwia korzystanie z różnorakiej rozrywki. Oglądanie filmów, płacenie online czy zamawianie taksówki przez telefon staje się codziennością. Niemal każdy telefon jest dzisiaj wyposażony w sprawny procesor dający duże możliwości.

Jak każde urządzenie, również telefon bywa zawodny. Zepsuć się w nim może wiele rzeczy, jednak jednym z częstszych problemów, na jakie narzekają właściciele telefonów, jest rozbity ekran. Telefony, choć bardzo funkcjonalne, nie są niestety niezniszczalne. W starciu z twardym podłożem, na przykład asfaltem, czy kostką brukową, nasz telefon najczęściej nie ma szans. Nie pomagają wymyślne etui, czy naklejane szkła ochronne.

W przypadku wystąpienia takiej usterki, często wydaje nam się, że zbita szyba nie jest dużym problemem i można ją w miarę szybko i tanio naprawić. Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie? Niemało. Okazuje się, że zaawansowane technologiczne telefony mają bardzo czuły system, którego połączenie z ekranem powoduje, że nawet najdrobniejsza usterka potrafi trwale uszkodzić rozbudowane podzespoły. Niejednokrotnie, po fachowej wycenie, okazać się może, że wymiana szyby w telefonie zwyczajnie nam się nie opłaca. Koszty takiego przedsięwzięcia nie należą do małych i nierzadko dorównują nawet cenie nowego telefonu.