Każdego dnia mamy do czynienia z mediami. Ich rolą jest przede wszystkim dostarczanie informacji, a także pełnią rolę rozrywkową. Codziennie słuchamy wiadomości w radiu w podróży, podczas pracy, a wieczorem w domu oglądamy różne serwisy informacyjne.
Po wejściu do powszechnego użytku internetu także sami dowiadujemy się o aktualnych wydarzeniach z kraju i ze świata, na przykład uczestnicząc w różnych dyskusjach internetowych i udzielając się na tematycznych forach. Internet dał doskonałe pole do popisu dla wszystkich tych, których interesuje świat, wydarzenia, a także różnego rodzaju nowinki technologiczne. Powstały tak zwane media społecznościowe, które pozwoliły wejść na inny wymiar międzyludzkiej komunikacji.
Obecnie portale społecznościowe pozwalają nie tylko szybko się o czymś dowiedzieć, ale również skomentować to wydarzenie, udostępnić je innym, co powoduje, że informacje rozchodzą się błyskawicznie, a warto dodać, że internet nie zna granic, więc integruje społeczności z całego świata.