Jak zarobić 1000 złotych dodatkowo miesięcznie?

Jak zarobić dodatkowe 1000 złotych miesięcznie? Załóżmy, że pracujesz 40 godzin tygodniowo, 5 dni w tygodniu, a piątek i sobotę oraz wieczory masz wolne. Czy istnieje jakaś możliwość, aby zarobić dodatkowe pieniądze? Oczywiście, że tak i wydaje mi się, że znam kilka takich sposobów. Moim zdaniem są dwa podstawowe rodzaje zarabiania: jeden, w którym świadczymy jakieś usługi, a drugi gdy coś sprzedajemy. Aby sprzedawać trzeba mieć jednak pieniądze na inwestycje, czyli na zakup towaru.

Co do świadczenia usług, w których nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji i można to wykonywać w domu, przed komputerem to zaliczyłbym pisanie artykułów na zamówienie, zostawianie komentarzy na forach na zlecenie, wypełnianie jakichś baz danych treścią itp. Takie zlecenia można znaleźć w internecie na różnych portalach z pracą czy zleceniami. Zamiast pisania można również szukać innych zleceń jak np. na namalowanie obrazu, wykonanie jakiegoś projektu itp. Można też próbować sprzedawać swoje rękodzieło, najłatwiej na allegro, gdzie jest bardzo wielu kupujących.

Ile można zarobić na porządnie napisanym tekście o długości około 2000 znaków, czyli 300 słów? Zazwyczaj będzie to co najmniej 5 – 10 zł. Jest też zapotrzebowanie na teksty gorszej jakości, ale ich cena również jest niższa np. 3 zł za tę samą ilość słów. Warto rozejrzeć się co sprzedaje się na tzw. giełdach tekstów, aby wiedzieć o czym opłaca się pisać. Niestety, najczęściej kupowane są teksty w tematykach, które nie należą do najciekawszych np. finanse, kredyty, lokaty, suplementy odchudzania itp. Zlecenia na teksty lub zostawianie komentarzy na forach czy blogach to chyba najłatwiejszy sposób na dodatkowe pieniądze. Staraj się jednak brać pieniądze za zlecenie z góry, aby nie naciąć się na osobę nieuczciwą. Nie daj się również nabrać na tzw. oferty pracy w domu np. składanie długopisów, bo to ewidentne oszustwo. Ma ono na celu wyłącznie wyciągnięcie od nieświadomej osoby pieniędzy. Kto dając pracę prosi najpierw o jakąś wpłatę?

A co jeśli nie chcesz świadczyć usług, bo nie masz takich zdolności? Możesz zająć się wówczas sprzedażą. Potrzebujesz jednak trochę pieniędzy na start. Wszystko polega na tym, aby kupić taniej, a sprzedać drożej. Najłatwiej zdobyć w ten sposób dodatkowe 1000 zł kupując i sprzedając markowe ubrania albo elektronikę. Jak to działa? Ludzie często sprzedają wiele rzeczy nie mając świadomości ich prawdziwej wartości. Trzeba więc polować na takie okazje na allegro. Gdy uda się kupić tanio coś wartościowego np. za 50 zł to być może uda się to sprzedać np. za 200 zł jeśli faktycznie jest tyle warte. Trzeba jednak swoją ofertę przedstawić w sposób bardziej profesjonalny, czyli napisać treściwy opis oraz dodać kilka dobrych, wyraźnych zdjęć przedmiotu. Zdjęcia w zasadzie są tutaj najważniejsze, a wielu „niedzielnych” sprzedawców nie zdaje sobie z tego sprawy. Z tego powodu w ich aukcjach licytuje mniej osób i za mniejsze kwoty. W ten sposób już na jednym przedmiocie uda Ci się zarobić co najmniej 100 złotych. Gdy znajdziesz takich, różnych przedmiotów 10 to siłą rzeczy zdobędziesz stosunkowo małym kosztem dodatkowe 1000 zł miesięcznie. Mankamentem tego sposobu jest posiadanie pewnej wiedzy o wartości przedmiotów, których sprzedażą będziesz się zajmować. Można wstępnie założyć, że wszelkie markowe ciuchy i sprzęt są przez wiele osób poszukiwane i kupowane dość chętnie, więc to pośród nich należy poszukiwać okazji.
Istnieje tutaj jedno ryzyko. Należy uważać od kogo się kupuje i przede wszystkim sprawdzić poprzednie komentarze u takiej osoby sprzedającej. Jeśli ma dużo negatywów wzbudzających niepokój albo jest to zupełnie nowe konto to lepiej odpuścić sobie kupno i szukać innej okazji. Dobrym zwyczajem powinno być posiadanie dwóch kont na allegro – jednego do kupna, a drugiego do sprzedaży, aby kupujący nie zauważyli (oglądając Twoje komentarze za poprzednie aukcje), że sprzedajesz drożej rzecz, którą nabyłeś taniej. A jeśli chciałbyś zrobić z tego pomysłu sposobu na comiesięczne dorabianie do pensji to muszę Cię zmartwić. Działając w sposób zorganizowany i ciągły musisz mieć założoną działalność gospodarczą. Nikt jednak nie może Ci niczego zarzucić jeśli sprzedasz rzecz (posiadaną od co najmniej 6 miesięcy) raz na jakiś czas.