Historia zbierania monet jest tak długa, jak samych pieniędzy.
Dla niewtajemniczonych, monety mogą być takimi rarytasami, jak np.  muchy zatopione w bursztynie, z tym, że ich wartość jest znacznie większa niż bursztynów.

Większość z monet wyróżnia się ilustracjami pochodzącymi z historii różnych krajów, poruszającymi zagadnienia historyczne, polityczne i inne. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że stanowią one podsumowanie wielu ciekawych aspektów życia i żadne inne obiekty sztuki nie są w stanie skupić tak wielu faktów z historii cywilizowanego świata, na tak małej powierzchni, jaką jest właśnie moneta.

Jeśli zbierasz monety od lat to doskonale orientujesz się gdzie można znaleźć kolejne „okazy” do swojej kolekcji, jeśli natomiast Twoja numizmatyczna przygoda dopiero się rozpoczyna, to koniecznie powinieneś rozpocząć swoje poszukiwania od sklepów numizmatycznych stacjonarnych, czy też internetowych. Skup monet Wałbrzych to miejsce, w którym nie tylko sprzedasz posiadane przez siebie monety, lecz niejednokrotnie znajdziesz rzadkie egzemplarze, które wzbogacą Twoją kolekcję.