W zdecydowanej większości umysłów ludzkich utarło się, że bessa znacznie ogranicza liczbę zleceń we wszelkich branżach gospodarki. Nie jest prawdą, że tak nie musi się dziać, na przykład popyt na pieczywo słabnie w momencie rozwoju ekonomicznego, bowiem człowiek zamienia pieczywochleba bardziej droższymi pożywnieniami. Dzieje się tak, ponieważ gospodarstwa domowe zarządzają wyższą siłą nabywczą tzn. bogacą się i coraz mniej spożywają tradycyjnego pieczywa.

W sytuacji przeciwnej, czyli podczas spowolnienia ekonomicznego popyt na bochenek przyrasta, bowiem statystyczny kowalski stara się zaoszczędzić zakupując tylko niezbędne (tańsze) źródła jedzenia. Tak, więc podczas hossy w piekarniach pojawiają się coraz to więcej wykwintne i droższe pieczywo, na przykład z pełnego ziarna. Biznesmen, który potrafi przewidzieć fundamentalne mechanizmyekonomii podczas zastoju potrafi porządnie przygotowywać swoją spółkę wykorzystać wszelkie nadarzające się szansy. Homo sapiens inwestujący na giełdach papierów wartościowych właśnie podczas spowolnienia ekonomicznego może nabywać coś po małej cenie, aby w czasie hossy zbyć zesporym dochodem. Gałąź przedsiębiorstw oferujących pranie dywanów, sof albo tapicerki samochodowej także powinna używać spowolnienie ekonomiczne. Gospodarstwa domowe nie kupią nowych dywanów, narożników, foteli, krzeseł czy samochodów, starają się raczej porządnie wyprać poplamiony dywan, zapaćkaną tapicerkę samochodową, zabrudzonąkanapę, fotel czy krzesło. Bessa zmusza oszczędzanie w skutku, czego gałąźprofesjonalnych usług prania ekstrakcyjnego rejestruje rozwój zapotrzebowania.

Bo można przedłużyć żywot starej sofy o następne 2 lata dzięki możliwościom urządzeń płuczących Karcher a także wydajnym specyfikom płuczących znanych przedsiębiorstw. Oferta przedsiębiorstwporządkowych jest tym więcej interesująca, bowiem w gałęzi panuje duża konkurencja, co wywołuje mocną wojnę cenową – na czym korzysta odbiorca.